©2019 by Instytut Centrum Karate-Do. Proudly created with Wix.com

Treningi tematyczne

Droga karate dla ćwiczącego to jak powietrze dla ptaka lub woda dla ryby

Cykliczne treningi tematyczne organizowane są kilka razy do roku, na których poza treningiem karate, prezentowane są również inne aspekty kultury japońskiej. W roku 2018 odbyły się pierwsze treningi tematyczne. Treningi związane są z przerwami świątecznymi i maja swój uroczysty charakter.

Otwarcie Zmysłów - pierwszy z serii treningów tematycznych odbył się 12 listopada  w Dojo Tyniec.

Zarówno osoby, które ćwiczą karate ale również ci, którzy nie mają z ta sztuką nic wspólnego, cierpią w życiu na brak zrozumienia świata, ponieważ zmysły, którymi się posługują są albo przytłumione, albo wprost nie przekazują stanu świata takiego jaki jest. Dlatego w spotkaniu tematycznym oprócz treningu karate, była możliwość uwrażliwić się na dotyk, smak, węch i słuch. To zrealizowane zostało poprzez aromat kadzideł, smakowanie herbaty japońskiej oraz słuchanie dźwięków mis i dzwonków koshi. Zajęcia poprowadził sensei Jerzy Lelito.

 

Oczami dziecka - drugi trening tematyczny odbył się 27 grudnia w Dojo Tyniec.

Tematem przewodnim było spojrzenie na karate oczami dziecka jako czystej radości z treningu oraz odkrywanie nowych i interesujących tematów.  Poprzez trening wszystkich kata Heian ich dokładnym poznaniu i zrozumieniu można bardzo szybko wejść w temat kata Jion. Elementy tam zawarte maja swój fundament w katach Heian. Zajęcia poprowadził sensei Jerzy Lelito.