top of page

Spotkania tematyczne

Droga karate dla ćwiczącego to jak powietrze dla ptaka lub woda dla ryby

Cykliczne spotkania tematyczne organizowane są kilka razy w roku, na których poza treningiem karate, prezentowane są również inne aspekty kultury japońskiej. Spotkania mają swój uroczysty charakter i są organizowane z okazji różnych świąt i wydarzeń.

Dźwięk i medytacja

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z medytacji i kontemplacji dźwięków, która odbyła się na jesiennym IV Sesshin Karate-Do w Koninkach. 

Dźwięki mis tybetańskich mają wyjątkowy wpływ na organizm człowieka. Rozluźnią ciało, uwalniają od stresu i oczyszczają umysł, wprowadzają nas w stan równowagi i głębokiego spokoju. Koncert na misach, gongu, dzwoneczkach Koshi, drumle i kalimbie zagrał sensei Jerzego Lelito.

Otwarcie Zmysłów 

Zarówno osoby, które ćwiczą karate ale również ci, którzy nie mają z ta sztuką nic wspólnego, cierpią w życiu na brak zrozumienia świata, ponieważ zmysły, którymi się posługują są albo przytłumione, albo wprost nie przekazują stanu świata takiego jaki jest. Dlatego w spotkaniu tematycznym oprócz treningu karate, była możliwość uwrażliwić się na dotyk, smak, węch i słuch. To zrealizowane zostało poprzez aromat kadzideł, smakowanie herbaty japońskiej oraz słuchanie dźwięków mis i dzwonków koshi. Zajęcia poprowadził sensei Jerzy Lelito. Pierwszy z serii treningów tematycznych odbył się 12 listopada  w Dojo Tyniec.

Oczami dziecka

Drugi trening tematyczny odbył się 27 grudnia w Dojo Tyniec. Tematem przewodnim było spojrzenie na karate oczami dziecka jako czystej radości z treningu oraz odkrywanie nowych i interesujących tematów.  Poprzez trening wszystkich kata Heian ich dokładnym poznaniu i zrozumieniu można bardzo szybko wejść w temat kata Jion. Elementy tam zawarte maja swój fundament w katach Heian. Zajęcia poprowadził sensei Jerzy Lelito.

bottom of page