top of page
Horyzont

Sensei Jerzy Lelito

5 DAN

Jeśli twój cel jest marzeniem życia, to gdy go osiągniesz powinieneś zakończyć życie - a tak nie jest,

gdy go nie osiągasz powinieneś żyć wiecznie – a tak nie jest.

Sumie z Lidią Rozmus
Warsztaty Washi
Sesshin Zen Pusta Chmura - medytacja
Warsztaty IV Sesshin Karate-Do
Kata Enpi
Dźwięk i medytacja
Trening IV Sesshin Karate-Do

Absolwent AGH w Krakowie. Trenuje karate od 1977 roku. W 2008 roku otrzymał stopień 5 dan, potwierdzony egzaminem przed sensei Hidetaka Nishiyama, który był uczniem Gichina Funakoshi. Prekursor karate tradycyjnego w Małopolsce i na Śląsku. Trener i założyciel pierwszej legendarnej sekcji karate AZS AGH w Krakowie. Nauczyciel wielu instruktorów, którzy obecnie prowadzą swoje zajęcia w różnych szkołach karate tradycyjnego. W trakcie wieloletnich treningów uzyskał tytuł sędziego klasy międzynarodowej organizacji International Traditional Karate Federation (ITKF). Sędziował najwyższej rangi zawody z mistrzostwami świata włącznie.  Ma uprawnienia instruktorskie, które zostały przyznane mu przez Polski Związek Karate (PZK) i Polski Związek Karate Tradycyjnego (PZKT).  Twórca Instytutu Centrum Karate -Do.  Szkolenie pod kierunkiem sensei Jerzego Lelito odbywa się według autorskiego programu, który w pełni realizuje zasadę karate-do mówiącą, że ćwiczący powinien rozwijać zarówno swoją stronę fizyczną jak i duchową. Jest to spójne z filozofią japońskich mistrzów karate, którzy podkreślali, że ciało i duch są nierozerwalne. 

Sesshin Zen

Blog sensei Jerzego Lelito

Zapraszamy do czytania bloga prowadzonego przez sensei Jerzego Lelito. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji i porad popartych ponad 40-letnim doświadczeniem Sensei.

https://www.instytutkarate.com/blog

Sesshin ZEN Linii "Pusta Chmura" 

Z początkiem roku w miejscowości Antoniów odbywa się sesshin Zen linii "Pusta Chmura".  Założycielem tej linii Zen jest Mistrz Willigis Jäger - niemiecki benedyktyn i mistrz zen.  Będąc wiele lat w Japonii zrozumiał on, iż mistycyzm chrześcijański oraz buddyjski zen mają wiele wspólnego i mogą się wzajemnie uzupełniać.  W Polsce przedstawicielem tej linii jest Mistrz Aleksander Poraj- Żakiej, który prowadzi sesshin i naucza zen. Sesshin Zen polega na czterodniowy odosobnieniu, w którym uczestnicy praktykują zazen czyli medytują w pozycji siedzącej. 

"Na każdym sesshin próbujemy zmniejszać własne Ja oraz zbliżać się do otaczającej nas rzeczywistości. Postawa taka powinna być kontynuowana w naszej codzienności. Efektem tego jest kształtowanie swojej osobowości oraz przyjęcie otwartej postawy, która pozwala odbierać otaczający nas świat oraz różne codzienne komplikacje i radości w sposób właściwy. Większość osób nie potrafi odpowiedzieć na podstawowe pytania, które stawiamy sobie w życiu. Kto ja jestem? Po co jestem? Dlaczego jestem? Podczas sesshin Zen nie odpowiadamy na te pytania ale tylko dlatego, że nie musimy ich już zadawać." - refleksja sensei Jerzego Lelito po sesshin Zen linii "Pusta Chmura".

bottom of page