top of page
Horyzont

Sensei Jerzy Lelito

5 DAN

Jeśli twój cel jest marzeniem życia, to gdy go osiągniesz powinieneś zakończyć życie - a tak nie jest,

gdy go nie osiągasz powinieneś żyć wiecznie – a tak nie jest.

Sumie z Lidią Rozmus
Warsztaty Washi
Sesshin Zen Pusta Chmura - medytacja
Warsztaty IV Sesshin Karate-Do
Kata Enpi
Dźwięk i medytacja
Trening IV Sesshin Karate-Do

Absolwent AGH w Krakowie. Trenuje karate od 1977 roku. W 2008 roku otrzymał stopień 5 dan, potwierdzony egzaminem przed sensei Hidetaka Nishiyama, który był uczniem Gichina Funakoshi. Prekursor karate tradycyjnego w Małopolsce i na Śląsku. Trener i założyciel pierwszej legendarnej sekcji karate AZS AGH w Krakowie. Nauczyciel wielu instruktorów, którzy obecnie prowadzą swoje zajęcia w różnych szkołach karate tradycyjnego. W trakcie wieloletnich treningów uzyskał tytuł sędziego klasy międzynarodowej organizacji International Traditional Karate Federation (ITKF). Sędziował najwyższej rangi zawody z mistrzostwami świata włącznie.  Ma uprawnienia instruktorskie, które zostały przyznane mu przez Polski Związek Karate (PZK) i Polski Związek Karate Tradycyjnego (PZKT).  Twórca Instytutu Centrum Karate -Do.  Szkolenie pod kierunkiem sensei Jerzego Lelito odbywa się według autorskiego programu, który w pełni realizuje zasadę karate-do mówiącą, że ćwiczący powinien rozwijać zarówno swoją stronę fizyczną jak i duchową. Jest to spójne z filozofią japońskich mistrzów karate, którzy podkreślali, że ciało i duch są nierozerwalne. 

Sesshin Zen

Blog sensei Jerzego Lelito

Zapraszamy do czytania bloga prowadzonego przez sensei Jerzego Lelito. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji i porad popartych ponad 40-letnim doświadczeniem Sensei.

https://www.instytutkarate.com/blog

Sesshin ZEN Linii "Pusta Chmura" 

Z początkiem roku w miejscowości Antoniów odbywa się sesshin Zen linii "Pusta Chmura".  Założycielem tej linii Zen jest Mistrz Willigis Jäger - niemiecki benedyktyn i mistrz zen.  Będąc wiele lat w Japonii zrozumiał on, iż mistycyzm chrześcijański oraz buddyjski zen mają wiele wspólnego i mogą się wzajemnie uzupełniać.  W Polsce przedstawicielem tej linii jest Mistrz Aleksander Poraj- Żakiej, który prowadzi sesshin i naucza zen. Sesshin Zen polega na czterodniowy odosobnieniu, w którym uczestnicy praktykują zazen czyli medytują w pozycji siedzącej. 

"Na każdym sesshin próbujemy zmniejszać własne Ja oraz zbliżać się do otaczającej nas rzeczywistości. Postawa taka powinna być kontynuowana w naszej codzienności. Efektem tego jest kształtowanie swojej osobowości oraz przyjęcie otwartej postawy, która pozwala odbierać otaczający nas świat oraz różne codzienne komplikacje i radości w sposób właściwy. Większość osób nie potrafi odpowiedzieć na podstawowe pytania, które stawiamy sobie w życiu. Kto ja jestem? Po co jestem? Dlaczego jestem? Podczas sesshin Zen nie odpowiadamy na te pytania ale tylko dlatego, że nie musimy ich już zadawać." - refleksja sensei Jerzego Lelito po sesshin Zen linii "Pusta Chmura".

Sensei Jerzy Lelito
Sensei Jerzy Lelito

press to zoom
krajobraz zen
krajobraz zen

press to zoom
Program sesshin
Program sesshin

press to zoom
Sensei Jerzy Lelito
Sensei Jerzy Lelito

press to zoom
1/6
bottom of page