top of page
microphone-1261793_1920_edited.jpg

AKTUALNOŚCI

Życie to wieczny zbiór niezliczonych chwil

Kultura japońska

Lidia Rozmus „Powroty” – wystawa malarstwa, grafiki, fotografii

W maju mieliśmy możliwość odwiedzenia wystawy artystki, mistrzyni sumi-e Lidii Rozmus. Wystawa była zbiorem prac wykonanych różnymi technikami. Dla osób interesujących się kulturą i sztuką japońską wielką inspiracją i przeżyciem była możliwość obejrzenia prac sumi-e, które niejednokrotnie były wzbogacone tekstami haiku. Tytuł wystawy „Powroty” to artystyczne przeżycie autorki powrotem do Polski po 40 latach pobytu w USA. Z twórczości Lidii Rozmus możemy czerpać olbrzymie pokłady wewnętrznego spokoju i harmonii pomiędzy rzeczywistością o naszym stanem ducha. Harmonia ta jest wyrazem naturalności i odczuwania świata jego rytmu i zmian.

(10.05.2023)

mistrz karate_1_edited.jpg
Soke Yoshimi Inoue.

Dziś przypada 8 rocznica odejścia wielkiego mistrza karate Soke Yoshimi Inoue.

(01.05.2023)

Kata

Kata Jitte 十手 - Studium

Kilka istotnych uwag dla wszystkich chcących pogłębić wiedzę na temat kata Jitte.

(12.03.2023)

Kata

Kata Jitte  十手

Kata Jitte jest nowym tematem naszych treningów. Pomocą w jego zrozumieniu jest kij Jō . Bunkai kata Jitte zawiera obronę przed uzbrojonym napastnikiem. 

Jitte - 10 rąk to kata eksponujące możliwości zastosowań technik w wielu różnorodnych sytuacjach. Znajdujemy w tym kata wspólne mianowniki z Jion i Jiin. Trening prowadzi Sensei Jerzy Lelito.

(20.02.2023)

Kultura japońska

Warsztaty Sumi-e z Lidią Rozmus

SUMI-E

Czy uprawiasz sztukę karate czy też inne sztuki jak Sumi-e, powinieneś to robić z pełnym zaangażowaniem i wewnętrznym spokojem. Mistrzyni Lidia Rozmus prowadząc warsztaty Sumi-e daje swoim uczniom możliwość zakosztowania tego niepowtarzalnego japońskiego klimatu.

(29.01.2023)

Literatura ducha

Duch i ciało są jednością

W ramach Literatury ducha tym razem polecam literaturę, której gatunek należy umieścić w kategoriach popularno-naukowych, poznawczych, odkrywczych itp.

Patrick G. Mckeown - "Tlenowa Przewaga", James Nestor - "Oddech" oraz Scott Carney - "Klin" to trzy pozycje, które chciałbym polecić wszystkim tym, którzy mają dużą ciekawość nie tylko własnego ciała, ale także człowieka funkcjonującego w dzisiejszym i dawnym czasie....

 

(10.01.2023)

Zimowe pływanie

Sezon drugi 2022/2023

Odczucie swojego ciała pozwala poszerzyć własne możliwości.

Zimowe pływanie Sensei Jerzego Lelito.

Zapraszamy do oglądania.

(07.01.2023)

Kata

Sekwencje kata Ji'in 慈陰

Kata Ji'in, Jitte, Jion mają wspólny rdzeń. Najmniej znanym i wykonywanym kata jest forma Ji'in. Warto ją poznać i praktykować.

Sekwencje kata w wykonaniu Sensei Jerzego Lelito.

Zapraszamy do oglądania.

(06.01.2023)

bottom of page